WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

W grudniu br. postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Wspólnie wybraliśmy rodzinę, dla której przygotowaliśmy  świąteczny zestaw najpotrzebniejszych produktów. Wśród zakupionych rzeczy znalazły się środki czystości, artykuły spożywcze, koce, ręczniki, buty oraz inne wymarzone upominki, jak oczyszczacz powietrza i ekspres do kawy.

Na początku zebrane przez nas finanse na paczkę wyniosły  ponad 1400 zł. Dodatkowo dzięki wsparciu Samorządu Szkolnego zorganizowaliśmy kiermasz ciast, z którego dochód  dołączyliśmy do ogólnej  sumy. Nasz ostateczny budżet sięgnął kwoty ponad 1800 zł.  Następnie w  pięcioosobowych grupach zrobiliśmy zakupy i zapakowaliśmy je w kartony, owijając ozdobnym papierem. Gdy wszystko było gotowe napisaliśmy jeszcze list z życzeniami świątecznymi i dołączyliśmy go do upominków. Z pomocą  pani Anny Fleming–Uss dostarczyliśmy paczki do magazynu, skąd wyznaczona rodzina mogła je odebrać. Po zakończeniu naszych działań zostaliśmy mile zaskoczeni podziękowaniami przysłanymi do szkoły.

Mamy dużą satysfakcję, że mogliśmy pomóc choć jednej potrzebującej rodzinie, umilając jej magiczny czas Bożego Narodzenia. Zachęcamy  innych uczniów, aby przyłączyli się do tej szlachetnej akcji w następnym roku.

Uczniowie klasy 2a i 2b

WSPÓŁPRACA