Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

Dnia 1 marca br. uczniowie z kl. 1c i 1d wzięli udział w I części warsztatów pt. „Obywatel w sądzie i na rozprawie”. Przedmiotem zajęć było omówienie ogólnych zagadnień dotyczących wymiaru sprawiedliwości, w tym ustroju sądownictwa powszechnego. Warsztaty zostały przygotowane nie tylko z uwzględnieniem obowiązujących norm prawnych, ale również z wykorzystaniem wyników badań empirycznych. Interakcyjna formuła umożliwia licealistom poznanie rzeczywistości sądowej w sposób rzetelny, efektywny i wolny od potocznego wyobrażenia.

Zajęcia prowadziła dr Karolina Gmerek z Katedry Tworzenia i Wykładni Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (opiekun Koła Naukowego „Prolepsis”), w asyście Mateusza Mońki – absolwenta XIV LO, aktualnie studenta prawa.

Drugie spotkanie, w którym będzie uczestniczyć nasza młodzież, poświęcone zostanie szczegółowym zagadnieniom związanym z udziałem świadka w postępowaniu sądowym, przede wszystkim w rozprawie sądowej.

ZŁOTA SZKOŁA 2021

WSPÓŁPRACA

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg

XIV LO