Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG/PSYCHOLOG

SECCIóN BILINGüE

zut2W piątek 2 grudnia uczniowie klasy 3B i najstarsi uczestnicy warsztatów biologicznych "Szkiełko i oko" wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT w Szczecinie. Na początku szkolenie odbywało się w laboratorium chemicznym. Zadania dotyczyły między innymi: nastawienia miana wodorotlenku potasu za pomocą mianowanego roztworu kwasu solnego, wykrywania pojedynczego anionu i kationu, badania właściwości redukujących i utleniających wybrane związki chemiczne. Była to prawdziwa uczta dla chemików! Po pracy w fartuchach przyszedł czas na poznanie eksponatów związanych ze środowiskiem wodnym, które licznie wystawiono na korytarzach uczelni, przy ulicy Kazimierza Królewicza 4. Była więc okazja przekonać się, jak wyglądają najciekawsze ryby świata, szkielety niektórych ssaków morskich, a także przedstawiciele bezkręgowców związanych ze środowiskiem wodnym. Wizyta zakończyła się w piwnicach skrywających liczne akwaria pełne ryb w najróżniejszym stadium rozwojowym.

Organizacja wyjścia i wszystkie towarzyszące mu atrakcje to rezultat kilkuletniej współpracy naszego liceum i pracowników naukowych WNoŻiR, a szczególnie Pani Profesor Anny Mituniewicz - Małek i Pani Profesor Izabeli Dmytrów, którym serdecznie dziękujemy.

zut1

WSPÓŁPRACA

SREBRNA SZKOŁA 2023

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg

XIV LO