Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG/PSYCHOLOG

SECCIóN BILINGüE

Lb4W miniony weekend szkolna grupa teatralna, którą tworzą uczniowie z klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim, razem z nauczycielką panią Noelią de la Torre, pojechała do Lubrzy, koło Świebodzina, aby wziąć udział w warsztatach teatralnych. Instruktorką była aktorka i reżyserka Anna Giniewska. Podczas zajęć licealiści doskonalili indywidualny i zespołowy warsztat pracy, ćwicząc szczególnie intensywnie dykcję, koncentrację i ruch sceniczny. Rezultatem dwudniowego treningu był wspólnie stworzony spektakl, łączący różne typy ekspresji i gatunki sztuk, w tym śpiew i muzykę, wykonywane solowo przez utalentowane melomanki. Scenariusz inscenizacji opierał się na motywie manifestu młodzieży i podróży po Hiszpanii, zawierał partie tekstu wypowiedziane przez uczniów w języku hiszpańskim.

Warsztaty w Lubrzy zintegrowały i uskrzydliły artystycznie cały zespół z „Czternastki”. Aktualnie młodzież pracuje w szkole nad przygotowaniem sztuki kryminalnej „Atraco a las 3”, która w marcu 2023 zostanie zaprezentowana w Warszawie na ogólnopolskim Konkursie Teatru Szkolnego w Języku Hiszpańskim.

Lb1

WSPÓŁPRACA

SREBRNA SZKOŁA 2023

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200745116_494230238356988_2436813321850677196_n.jpg

XIV LO