WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Godzina lekcyjna

Dzwonek 1

dla klas

3ap, 3bp, 3cp, 3dp, 3fp

2a, 2b,2dp,2e,

Dzwonek 2

dla klas

3ag, 3bg, 3cg, 3dg, 3fg,

1a, 1b, 1d, 1e, 0

1.

2.

3.

4.

10.45  - 11.30

5.

6.

7.

8.

9.

• Lack of access rights - File '/images/seccionbilingue/20162017/paella.JPG'

Klasa 2e 16 września wybrała się na wycieczkę do Malagi w Hiszpanii. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego organizowanym przez szkołę językową AIL Málaga. Wszystkie osoby z klasy były goszczone przez hiszpańskie rodziny, które zapewniały nie tylko wyżywienie i zakwaterowanie, ale również możliwość doskonalenia języka hiszpańskiego w praktyce (poprzez rozmowę). Przez 4 dni uczniowie brali udział w dwudziestogodzinnym kursie, w trakcie którego przy doskonałej atmosferze , w formie ciekawych gier i ćwiczeń pogłębiali wiedzę z języka hiszpańskiego. Popołudniami klasa 2e korzystała z atrakcji turystycznych Malagi. Uczniowie zwiedzali między innymi centrum miasta, twierdzę Alcazaba, Zamek Giblarfaro, czy renesansową Katedrę (Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación). Jednego dnia została również zorganizowana wycieczka do Sewilli, podczas której młodzież zwiedziła pałac królewski Alkazar oraz słynny Plac Hiszpański. Oczywiście w programie wycieczki nie mogło zabraknąć lekcji tańca flamenco, zabaw terenowych, wymagających porozumiewania się z tubylcami, spróbowania najpyszniejszych churros w mieście, czy wypoczywania na plaży. Cała klasa bardzo się cieszyła z możliwości udziału w wycieczce do Malagi. Ten wspaniały wyjazd, zdobyta wiedza i nowe doświadczenia na zawsze pozostaną w pamięci uczniów klasy 2e.

¡Arriba el telón!

Una vez más, los alumnos del Liceo XIV de Szczecin han viajado a Varsovia durante los días 5 y 6 de Marzo para participar en el concurso de teatro nacional, organizado por la Consejería de Educación en Polonia y dirigido a los alumnos de nuestras secciones bilingües de español.

Han sido meses de mucho trabajo con la obra “Crisis y castigo” (de JeanPierre- Martínez.) , pero todo al final tiene su recompensa y es que además de compartir ese tiempo con otros alumnos de otras escuelas y pasear por la bonita ciudad de Varsovia, nuestra alumna de 3d, Julia Jçdroszkowiak, ganó el premio a la mejor actriz. Todos lo pudimos celabrar con mucho entusiasmo y sobre todo, con mucha satisfacción personal.

W piątek 16 listopada uczniowie z sekcji dwujęzycznej hiszpańskiej z klas 1 E i 2 D pod opieką pana Cesara Navarro i Roberta Kupińskiego, wybrali się na film hiszpańskojęzyczny „Labirynt fauna”. Było to wyjście w ramach doskonalenia umiejętności językowych i poznawania historii i kultury Hiszpanii. W kinie uczniowie przygotowali wstęp do filmu, a po seansie otworzyli debatę na tematy poruszane w filmie, oczywiście wszystko w języku hiszpańskim.

Czekamy na kolejne prezentacje kinematografii hiszpańskojęzycznej.

12 czerwca gimnazjalistki z klasy dwujęzycznej 2M odwiedziły Przedszkole Publiczne nr 13 „Szczęśliwa 13” i zapoznały dzieci z grup pięcio- i sześciolatków z wiedzą na temat Hiszpanii. Opowiedziały m. in. o tym, kto sprawuje tam władzę, jak wygląda flaga narodowa, z czego słynie w świecie Hiszpania oraz ku radości małych kibiców, jak nazywają się znani piłkarze klubów Real Madryt i FC Barcelona.Nasze uczennice nauczyły także przedszkolaków kilku słówek i zwrotów w języku hiszpańskim, a na koniec zaproponowały im quiz ze słodkimi nagrodami.

Dzieci były zachwycone niecodziennymi zajęciami i bardzo szybko przyswoiły sobie wiadomości o nowym kraju. Gimnazjalistki natomiast miały dużą satysfakcję z możliwości przekazania wiedzy, którą zdobyły w naszej szkole na lekcjach języka hiszpańskiego.

Los dias 15- 22 de abril los alumnos de segundo curso de sección bilingüe de la ESO estuvieron en Málaga.

Justo después de la llegada nos alojamos en casas de las familias españolas. Gracias a esto tuvimos la oportunidad de hablar todo el tiempo en español, conocimos las costumbres y platos españoles característicos para esta región. Por la mañana tuvimos clases de español en una academia de lenguas. Las clases nos daban los profesores nativos. Por la tarde visitamos la ciudad, participamos en la clase de baile flamenco, degustamos tapas y paseamos por la playa. También hicimos un viaje a Sevilla.

Todos los alumnos volvieron a Szczecin muy muy contentos.

Artykuł dostępny również w polskiej wersji językowej>>

ZŁOTA SZKOŁA 2021

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg