Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

W marcu odbyła się już trzecia edycja naszego konkursu pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Składał się z trzech etapów: pierwszy – eliminacje szkolne, drugi – pisemny test językowy z elementami biologii, matematyki, historii, kulturoznawstwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz etap finałowy – ustny w formie quizu.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz wzbogacanie słownictwa i umiejętności komunikacyjnych uczniów w oparciu o sytuacje, z którymi uczestnicy mogą spotkać się w życiu codziennym. Konkurs obejmował treści określone w podstawie programowej języka angielskiego oraz treści wykraczające poza podstawę programową, z uwzględnieniem podstawowego słownictwa z zakresu biologii, matematyki, historii i wiadomości o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego.

15 marca w drugim etapie o udział w finale walczyły 54 osoby ze szkół szczecińskich oraz z województwa. Przyjechali do nas uczniowie między innymi z Myśliborza i Goleniowa. Do ścisłego finału, który odbył się 29 marca zakwalifikowało się 12 uczestników z dziesięcioma najwyższymi wynikami.

Ostatecznie laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali Jakub Cichocki z SP nr 53 w Szczecinie, Jakub Różański z Gimnazjum nr 46 oraz Lena Grochowicka z Gimnazjum nr 32.

Warto podkreślić, że do grona finalistów dostała się jeszcze dwójka naszych uczniów – Wiktoria Skukowska oraz Ania Garbacka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSO Nr 2 oraz wydawnictwa Macmillan i Express Publishing.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na fotorelację z etapu pisemnego i finału.

Zespół anglistów ZSO nr2

WSPÓŁPRACA

ZŁOTA SZKOŁA 2021

SREBRNA SZKOŁA 2022

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg

XIV LO